Jongerenroute: Frank Sinatra

In de jaren ’40 groeide Frank Sinatra, zanger met hits als ‘My Way’, ‘Fly Me To The Moon’ en ‘I’ve Got You (Under My Skin)’, uit tot een echt tieneridool. Overal waar hij kwam verzamelden zich hordes gillende fans die een glimp wilden opvangen van ‘Ol Blue Eyes’, de bijnaam die hij verwierf met zijn helderblauwe ogen. Dit was een sterrenstatus die – zeker voor die tijd – uniek was. 

Roem: de keerzijde

Sinatra was in de jaren 50 zo populair dat, wanneer het sneeuwde, meisjes vochten om zijn voetafdrukken, die ze mee naar huis namen en bewaarden in de vriezer. Een journalist zag het destijds met eigen ogen gebeuren. Door zijn populariteit werd hij van arme jongen uit de voorstad, een van de rijkste mannen op aarde. 
De roem had echter ook een keerzijde. Al vroeg, in de piek van zijn roem, gaat hij gebukt onder verhalen uit de roddelpers. Ook krijgt hij meerdere malen te maken met aanvaringen met de politie of de FBI, wordt later zijn zoon Frank Jr. ontvoerd en heeft hij meerdere mislukte romantische relaties. Door de negatieve media-aandacht heeft Sinatra jarenlang last van depressies.
Een fenomeen dat ook tegenwoordig niet ongekend is. Ook nu nog wordt er op grote schaal door media aandacht gegeven aan het leven van de sterren en het is niet ongekend dat zij hierdoor psychische problemen ondervinden. Denk aan Britney Spears die in 2007 een mentale breakdown had als direct gevolg van haar relatie met de paparazzi, en pas recent niet meer onder curatele gesteld is. Of Paris Jackson, de dochter van Michael Jackson, die aangaf te lijden aan PTSD als gevolg van paparazzi-achtervolgingen. En niet te vergeten Meghan Markle, die samen met echtgenoot Harry David (Prince Harry), besloten het Britse koningshuis te verlaten en hun adelijke titels te laten vervallen als direct gevolg van (psychische) problemen ontstaan door de agressieve werkwijze van de roddelpers. 

Terry O'Neill - Frank Sinatra, Miami 1968 - © Iconic Images & Terry O'Neill